Japonia Was wita!

Go down

Japonia Was wita!

Pisanie by Japonia on Nie Mar 17, 2013 11:30 pm

Kraj/Wyspa/Miasto/Region/Land: Japonia

Imię i nazwisko: Kiku Honda ( 本田菊, Honda Kiku)

Wiek: z wyglądu ok. 18 lat, lecz biorąc pod uwagę datę powstania państwa (ok. 660 r.p.n.e.), można stwierdzić, iż tych lat jest DUŻO więcej.

Wygląd zewnętrzny: ot, przeciętny Azjata z ciemnobrązowymi oczami, niemal czarnymi włosami, niskim wzrostem, odpowiednią dla rasy karnacją i delikatnymi rysami twarzy. Dorzućmy do tego jeszcze pozbawione wyrazu spojrzenie, nieśmiertelny brak okazywanych emocji i zamiłowanie do tradycyjnych strojów, a ujrzymy całego Kiku.

Charakter: Co pomyśli człowiek, po raz pierwszy spotykający się z personifikacją Kraju Kwitnącej Wiśni? Prawdopodobnie "Co za zimny, nieczuły i wyprany z emocji facet!". Poniekąd miałby on rację - Kiku nie przejawia zbyt wielu emocji, wrażeń czy chociaż opinii. Wydaje się, iż jest pozbawiony charakteru, lecz ta maska uprzejmości, obojętności czy pustki... to właśnie tylko maska. Pod nią kryje się złożony charakter. Co się nań składa? Przede wszystkim wrodzone opanowanie, rozsądek i nieco nieśmiałości - to dzięki tym cechom Japonia wiecznie zachowuje się tak obojętnie i nudno. Jednak nie znaczy to, że Kiku nie przejmuje się zdaniem innych - słucha opinii pozostałych ludzi, składuje je, a gdy ma ich zbyt wiele, wybucha ze zdumiewającą siłą. Ponadto Kraj Wschodzącego Słońca jest również nieco naiwny- wierzy w dobro ludzi, choć niejednokrotnie przez to oberwał. Co jeszcze? Ach, nie można zapomnieć o stosunku do innych! Wobec nieznajomych Japończyk zachowuje się bardzo uprzejmie, niemal przesadnie. Uparcie dodaje do nazwisk "-san" i wieele czasu mija, nim pozwala sobie na mniej formalne "-chan" czy "-kun". Osoby, które zasłużyły na te kilka liter, mogą spokojnie nazwać się przyjaciółmi Kiku.

Relacje z innymi:
Chiny - były opiekun Kiku. Po tym, jak ten porzucił Yao, zostawiając mu bliznę na pamiątkę, niemal wszystkie ciepłe uczucia między nimi wygasły. Japonia ma pretensje do Chin za nadmierną opiekę i ograniczanie go w dzieciństwie, choć gdzieś, w głębi duszy, pragnie się z nim pogodzić.
Tajwan - zna ją jeszcze z czasów, gdy był wychowankiem i młodszym bratem Chin. Ostatnio rzadko się z nią widuje, lecz żywi do dziewczyny dość ciepłe uczucia.
Rosja - nieco się go obawia - wielokrotnie słyszał o nim przerażające historie.
Mongolia - przez najazdy w XIII wieku nie przepada za nim.
Obie Koree - za próby podbicia nie cierpią go - z wzajemnością.
Hiszpania - skomplikowane relacje... Teoretycznie, razem z Portugalią, handlował z nim, lecz wszystko się popsuło, gdy Japonia zaczął się izolować i wyrzucił tą dwójkę z kraju.
Holandia - jak wyżej, nie licząc tego, że pozwolił zostać paru Holendrom.
Anglia - również jak wyżej.


Zalety i wady:
+ Uprzejmy,
+ Taktowny,
+ Skromny,
- Zbyt zamknięty w sobie,
- Naiwny,
- Uległy.

Zainteresowania:
Kiku zdecydowanie najbardziej lubi ... ciszę i spokój. Uwielbia przesiadywać w samotności przy oknie, oglądając wschody czy zachody słońca, zmiany pór roku, toczące się życie... Z radością oddaje się też obserwacji rozmaitych, niekiedy dziwnych świąt, które uważa za w pełni normalne. Dodatkowo, niemal codziennie trenuje ze swą kataną sztukę samoobrony.

Ciekawostki:
- Od pewnego czasu Kiku jest hikkomori - zamyka się w pokoju i nie chce wychodzić. Jest to symbol izolacji kraju (sakoku).
- Nō, tradycyjny japoński teatr może trwać nawet do ośmiu godzin .
- Nazwa kraju w jego języku brzmi Nihon, ale bardziej oficjalna to Nippon. Obie zapisuje się jednak tak samo (日本).

Muszę? Ech... Bonjour.
avatar
Japonia

Liczba postów : 3
Join date : 17/03/2013
Skąd : Tokio

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Japonia Was wita!

Pisanie by Królewiec on Nie Mar 17, 2013 11:34 pm

Ja jestem pewno za łagodna,ale KP mi się podoba, więc ode mnie jest akcept c:
Życzę miłej zabawy na niedokończonym jeszcze forum c:

Nie jesteś za łagodna. KP jest ładne i ujmuje wszystko, co najważniejsze w postaci.
~Słupca
avatar
Królewiec
Admin

Female Urodziny : 27/05/1225
Wiek : 793
Liczba postów : 52
Join date : 17/03/2013
Skąd : Królewiec,to się wie,nie?

Zobacz profil autora http://xixwiekhetalii.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach