Zweites Reich

Go down

Zweites Reich

Pisanie by Niemcy on Pon Kwi 01, 2013 10:46 pm
Kraj/Wyspa/Miasto/Region/Land: II Rzesza (Zweites Reich) albo Cesarstwo Niemieckie (Deutsches Kaiserreich)
Imię i nazwisko: Ludwig (Beilschmidt)
Wiek: 14-15 lat (i tak dość zawyżony wiek) / 18 stycznia 1871 zawiązanie Rzeszy przez Otto von Bismarcka.

Wygląd zewnętrzny: 
Wysmukły, postawny, mający ok 165 młodzieniec. Typowo skandynawska uroda. Dość delikatne a za razem dobrze zarysowane rysy twarzy. Blond włosy z nieco przydługą grzywką opadające na czoło, niekiedy w naturalnym nieładzie. Niebieskie oczy. Jego styl ubieranie nie odbiega od epoki, często za wdziewa pruski mundur podczas ćwiczeń w armii, koszule, rzadziej na uroczystości odświętne odzienia książęce.

Charakter: 
Nieco zbyt poważny na swój wiek nastolatek. Robi wszystko z nienaganną precyzją i pruską dokładnością. Sumienny i pracowity, zawsze stara się wypełniać swoje zadania w najbardziej właściwy sposób choć nie zawsze osiąga to efekt. Nieco melancholijny i zamknięty w sobie, czasami niecierpliwy i nerwowy ale raczej na pozór opanowany.
Do starszych odnosi się z szacunkiem i manierami, ale przede wszystkim zdyscyplinowany a nawet poddany na wpływy. Mimo wszystko jednak zawzięty, ambitny i srogo przeżywa nabyte porażki, stara się ich uniknąć dlatego bardzo długi czas poświęca na ćwiczenie swoich umiejętności w różnych dziecinach.
Nieco introwertyczny, lubi zamykać się wieczorami w gabinecie i czytać książki szczególnie romanse i poezję. Dużo czasu także spędza na świeżym powietrzu, lubi jeździć konno i z dużym zaangażowaniem udziela się w armii aby podszkolić swoje umiejętności bitewne. Na dworze zajmuje się także innymi różnojakimi sprawami, które niekoniecznie leża w liście jego obowiązków jako reprezentanta mianowicie uczy się gotować i często asystuje bratu w jego obowiązkach. Umie także grać na skrzypcach i pianinie co mu zostało po przebywaniu z Austrią choć nie szczególnie to lubi.
Uczuciowo oschły, nie umie sobie radzić z tym co odczuwa tym bardziej jeżeli są to wyjątkowo silne bodźce. Stara się unikać tematów związanych z tym, aczkolwiek sam na własną rękę dąży do tego by dowiedzieć się więcej niekoniecznie w odpowiedni sposób. Bardzo wstydliwy, trochę obawia się bliskości i nawet nie umie się przyznać do własnych potrzeb.

Relacje z innymi: 

Królestwo Prus – brat i główny opiekun, w końcu to jedna z tych osób która przysłużyła się jego wychowaniu. Nawet zyskując suwerenność jest od niego całkowicie uzależniony politycznie. Darzy go dużym szacunkiem i uczy się od niego strategii wojennych.

Austria – jego kuzyn i drugi opiekun ubiegający się o jego wychowanie jeszcze bardzo niedawno. Przy jego osobie często bym zmuszony do ćwiczeń gry na instrumencie więc specjalnie za tym nie przepada. Za to ciasta i desery w domu Rodericha zawsze umilały mu pobyt. Ostatecznie jednak po przegranej z Prusami ich stosunki znacznie się poluzowały. Nie do końca przepada też za towarzystwem samego paniczyka. Wydaje mu się, że sztuka nie pomoże mu w uwolnieniu się od wpływów innych

Węgry – żona Austrii, bardzo lubi przebywać w jej towarzystwie. Podczas wizyt u kuzyna zawsze zastępowała mu wręcz matkę.

III Republika Francuska – zdecydowanie nie żywi do niego sympatii szczególnie gdy ten był przeciwny jego bytności. Pobiera od niego pieniądze za kontrybucje wojenne. Osobiście także obawia się osoby Francuza i woli nie przebywać w jego towarzystwie.

Wielka Brytania – także za nim nie przepada, kolejna osoba która wykazuje niechęć do jego bytności i chce mu przeszkodzić w rozwoju militarnym.

Imperium Rosyjskie– ma z nim dość dobre stosunki a raczej stara się by ich relacje były odpowiednio opłacalne, szczególnie teraz gdy miał problemy z „utrzymaniem” się w Europie. Raczej na wzór dawnego porozumienia chce zyskać pewność, że Ivan będzie po jego stronie.

Zalety i wady: 
+pracowitość
+dokładność
+waleczność
-nieumiejętność okazywania uczuć
-zawziętość

Zainteresowania:
-książki
-podróże
-broń

Ciekawostki:

Kraje Rzeszy:

+Prusy (2/3)

Bawaria
Wirtembergia
Saksonia
Badenia
Mecklenburg-Schwerin
Hesja
Oldenburg
Saksonia-Weimar-Eisenach
Mecklenburg-Strelitz
Brunszwik
Saksonia-Meiningen
Anhalt
Saksonia-Coburg-Gotha
Saksonia-Altenburg
Lippe-Detmold
Waldeck
Schwarzburg-Rudolstadt
Schwarzburg-Sondershausen
Reuss linii młodszej
Schaumburg-Lippe
Reuss linii starszej


Wolne miasta:

+Hamburg
+Lubeka
+Brema


Przejęte od Francji:
+Alzacja-Lotaryngia

(i kanon tu mi zbyt wiele nie dał ~~ )
Jaram się tym jak Nietzschem! Wolę Schopenhauera.
avatar
Niemcy

Male Urodziny : 18/01/1871
Wiek : 148
Liczba postów : 2
Join date : 31/03/2013

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Zweites Reich

Pisanie by Królewiec on Wto Kwi 02, 2013 8:11 am

Łaaa, jaka ładna KP *3*
No, oczywiście, że AKCEPT <3
avatar
Królewiec
Admin

Female Urodziny : 27/05/1225
Wiek : 793
Liczba postów : 52
Join date : 17/03/2013
Skąd : Królewiec,to się wie,nie?

Zobacz profil autora http://xixwiekhetalii.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach